Sürdürülebİlİrlİk ve Sorumluluk

Doğal olarak EVET dİyoruz!

Doğaya karşı sorumluluğa EVET diyoruz. Doğa, kozmetik ürünlerimiz için değerli bitki özlerini ve bileşenlerini bizlere sunuyor. Bizim için sürdürülebilirlik, doğaya, insanlara ve gelecek nesillerin refahına karşı sorumluluğumuzu kabul etmek anlamına gelir.

Doğal olarak HAYIR dİyoruz!

Ürünlerimizde mineral yağlar, silikon, PEG, polisiklik misk bileşenleri veya hayvansal özler bulunmaz. Ayrıca ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmeyi reddediyoruz.

Sürdürülebilirlik , yani ekolojik sisteme zarar vermeden çevreyle uyum icinde yaşamak üretmek ve tüketmek felsefesidir.

Sorumluluk ise her bir birey ve şirket olarak bunun icin üzerimize düşeni yapmak bilincidir.

Doğal kaynakların sorumlu ve yenilenebilir sekilde kullanilmasini hedefliyoruz

Börlind Group, kuruldugu ilk günden beri ölü hayvanlardan alınan özleri kometiklerinde kullanmayı rededer. Yaşam kaynaklarımızı korumak için doğanın aşırı kullanımınin tüm biçimlerine karsiyiz. Ürünlerimizde, mümkün olduğu kadarı ile sertifikalı organik tarım veya yabani hasat bitkileri kullanılir. Genetiği değiştirilmiş hammaddeleri kesinlikle ürünlerimizde kullanmayiz. Vegan ürünlerimiz ambalaj etiketleri ile tanımlanır.

2012 yılından bu yana, sorumlu, ekolojik, sosyal, entegre ve kalite odaklı şirket yönetimlerine verilen CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi) sürdürülebilirlik mühürü ile sertifikalandırılmaktan gurur duyuyoruz. Bu aynı zamanda sirketimizin işgücünün% 80’den fazla kadın olduğu gerçeğini de içermektedir.

Börlind GmbH şirketi yaklasik 60 yildir ANNEMARIE BÖRLIND ve DADO SENS markaları ile doğal kozmetik üretiyor. Bu kadar uzun süre boyunca, doğa bizim için herzaman en iyi örnek ve ilham kaynaği olmuştur. Bu neden ile doğaya saygımız hammadde temininden ürünlerin dağıtımına kadar her aşamada doğaya zarar vermeden onu koruyarak calişmamiz en önemli prensiplerimizdendir.

EcoControl belgelendirme kuruluşu 2008 yılından beri düzenli olarak Börlind GmbH nin yüksek ekolojik standartlarını şiketimize verdikleri setifikasyon ile teyit etmistir. Bitkisel hammaddeler gibi özü değiştirilmemiş doğal aktif maddeler, çevre dostu tarım ve gelişmiş üretim yöntemleri, yüksek kalitedeki cilt bakım ürünlerimizin temelini olusturur. Börlind sirketi; PEG, parafin, petrol türevleri, silikon yağları ve polisiklik misk bileşikleri gibi biyolojik olarak kolayca doğada çözünmeyen ve doğaya tehlikeli olabilecek maddeler ile çalismayi red eder.

Börlind GmBH bitkisel hammaddelerin satın alımından  ekolojik tarım yöntemleri ile üretim yapan sayısız Fair Trade yani Adil Ticaret projelerinin ve çevre projelerinin desteklenmesine kadar birçok süreçte katkıda bulunur, destekler. Eğitim projeleri ve diğer yardım programlarını destekler. Börlind şirketi dünyanın gelecek nesiller icin yaşanılır bir yer olması ve toprağin ve doğanın korunması icin çalışır.