Atopik dermatit nedir?

tarafından
305
Atopik dermatit nedir?
Atopik dermatit kelimesini daha önce duydunuz mu bilmiyorum, duymayanlar yada bu rahatsızlıktan yakınanlar için kısaca tanımlamak istiyorum.

Nedir bu Atopik dermatit?

Atopik dermatit genel de çocuklarda sık görülen bir cilt hastalığıdır. Atopik dermetitin birden çok ismi bulunması sebebi ile herkes farklı hitap ediyor. Diğer isimler şu şekilde;
Egzama (Çoğumuzun duyduğu, bildiği isim budur.)
Dermatit
Atopik egzama
Atopik Dermatit

Kafa karışıklığının en büyük sebebi ise, yurtdışında yaşayan herkes atopik dermatit ismiyle bilirken, ülkemizde egzama ismiyle anılmasıdır.

 Atopik dermatit ne zaman teşhis edilebilir?

Uzmanlarımız bu hastalığın genellikle 1 yaşından önce başladığını, kuru cilde sahip çocukların bu hastalığa daha çabuk yakalandığını belirtmektedir. En büyük belirtileri ise kaşıntı halidir, cilt kuru ve egzamalı olduğu için çok sık bir şekilde kaşıntı yapmaktadır. Bu da çocuklarımızda büyük huzursuzluk yaratır.

Atopik dermatit olan çocukların en büyük genel belirtileri, saçlı deride kepeklenme, yüzde kızarıklıktır. Çocukların egzamalı cildi için, çocukların çok öpülmesinden dolayı yada babaların sakallarının tahriş ettiği düşünülür ancak bu yanlış bir düşüncedir. Eğer kızarıklıklar ve kaşıntılar çok kısa bir süre içerisinde geçmiyorsa bilmelisiniz ki çocuğunuz çok büyük ihtimalle egzama yani atopik dermatit hastalığına yakalanmıştır.

Çok uzun süren bir cilt hastalığı olması sebebi ile, cilde çok iyi bakım yapılması gerekmektedir. Gerekli tüm tedavi yolları (Sağlıklı yollar) ile çocuğunuzun rahata kavuşması sağlanmalıdır.

Atopik dermatitten nasıl kurtuluruz?

En başta bir hekim ile görüşmelisiniz, atopik dermatit hastalığı kolay kolay geçmeyen bir hastalıktır. Eğer tedavi olmaya çalıştıysanız, doktorunuz ve çevreniz size yüzlerce ilaçtan bahsetmiş olacaktır. Ancak kesin çözümü  DADOSENS ile ulaşabileceğinize inanıyoruz. Yardımcı bakım ürünlerimiz sayesinde mutlak çözüme kavuşacağınıza inanıyoruz.

Sonuç olarak;

Atopik dermatit olarak bilinen cilt hastalığı, en sık çocuklarda görülür. Atopik dermatit hastalığının en net teşhisi çocuk alerji uzmanları tarafından yapılmaktadır. Genellikle gıda alerjisi sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Hekiminize danıştıktan sonra gönül rahatlığı ile yardımcı bakım ürünlerimizden faydalanabilir ve rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz.