Cilt lekeleri nedir?

tarafından
155
Cilt lekeleri nedir?

Cilt Lekeleri Nedir?

Dış görünümüne ne kadar önem veriyorsun, ergenliğinin son günlerinde misin? Ergenlikten çıkalı uzun yıllar oldu hala sivilce, akne, siyah nokta, renk farklılıkları gibi çeşitli cilt hastalıklarından muzdarip misin? Seni bu içeriğe alalım o halde.

Önlem almak, tedaviden daha etkilidir

Cilt lekelerinden kurtulmanın en basit yöntemi tabi önlem almaktır. Siyah noktalar, sivilceler, akneler oluşmaya başladığını gördüğünüz anda müdahale etmelisiniz. Akneleri kaşımamaya dikkat etmelisiniz. Siyah nokta ve sivilceleri kesinlikle sıkmayın.

   2.

Düzenli cilt bakımı önemlidir

Yüzünüzü hafif bir yüz temizleme jeliyle her gün yıkamanız bile fark yaratacaktır. Böylece yağ, kuruluk, siyah nokta ve sivilce problemleri ile kolay kolay karşılaşmazsınız. Unutmamanız gereken bir nokta var, peelingler ve maskeler akneleri yüzümüze daha fazla yayabilir.

Diğer yüz temizleyicilerine itibar etmeyin!

Yüzünüzü DADO SENS yüz temizleyicisi ile temizleyin, diğer maske, yüz temizleyici jel ve kremler cildinizde bulunan sivilce, akne, siyah nokta gibi sorunları uzun vadede yüzünüzün her tarafına yayacağı için kullanmamanızı öneririm.

Buz Kompresi

Bir buz küpünü alın ve temiz bezle küpü sarın. Sarılan buz küpünü lekelerinizin bulunduğu bölgelere 5’er dakika tutun. Bu uygulama cildinizi ferahlatacaktır. Tutulan bölgeler de enfeksiyon oluşumunu engelleyecektir.