Düşük toleranslı alerjik ciltler

tarafından
189
Düşük toleranslı alerjik ciltler

Düşük Toleranslı Alerjik Ciltler

Hassas toleranslı alerjik cilt nedir sorusunun en basit cevabı, cildimiz de bulunan koruyucu bariyerin bozulmasıdır. Hassas ciltler, normal ciltlere kıyasla ısıya, soğuğa, kozmetik maddelere ve  kumaşlara olağan dışı tepki verirler. Hassas toleranslı ciltler, hassas olması sebebi ile alerjik olduğu anlamına gelmezler.

Epidermal bariyer fonksiyonlarımız, değişikliklere bağlı kalmak şartıyla, tahriş edici maddelere daha fazla maruz bırakılırlar. Bu sebeple hassasiyet olması gerektiğinden 10 kat daha fazla artar. Dermatolojik rahatsızlık olarak adlandırılan hassas ciltler, çeşitli estetik tedaviler sayesinde yok olma ihtimali yüksek hastalıklardır.

Belirtileri arasında yanma, kaşınma, batma ve deride gerginlik hissi uyandırır. Çok sık olarak ciltte kuruma ve kabuklanma göstermektedir.

Alerjik Cildi Nasıl Koruruz?

Tetikleyen faktörleri belirlemek, bu faktörlerden uzak durmak gerekir. Günlük cilt bakımında gerekse makyaj için cildinize iyi gelen en iyi ürünleri kullanmanızı öneririz. Hassas ciltlere özel tasarlanmış güneş koruyucularını kullanmalısınız.

Özellikle aşağıda fotoğrafını bıraktığım ürünümüzü kullanmanızı öneririm. Hassas ciltler için özel olarak üretilen DADO SENS Extro Derm ürünümüz, vücudunuza iyi gelecek.