Saç dökülmesi nedir?

tarafından
226
Saç dökülmesi nedir?

Saç dökülmesi birçok farklı sorunu ifade ediyor olabilir. Saç dökülmesi bir çok farklı sebepten dolayı ortaya çıkabilir. Sağlıklı saçı olan kişilerin günlük ortalama 50-100 arası saç teli dökülmektedir. Sağlıksız kişiler de ise durum çok farklıdır. Saçınızın ne kadar fazla döküldüğünü taraklarınızda, banyo, yastık ve elbiselerinizde gözlemleyebilirsiniz.

Tıp dünyasında saç dökülmesi;

Saç dökülmesi, saçlarda küçük incelmelerle başlar ve tüm saçların dökülmesiyle sonuçlanabilir. Saç dökülmesi en sık erkekler de görülür, kadınlarda da çok nadir görülür. İnsanların fiziksel görünümlerine doğrudan etki eden saçlar, güzelliğimizi, cesaretimizi, özgüvenimizi ve psikolojimizi doğrudan etkiler.

Androgenetik alopesi tipi saç dökülmesi; her iki tarafı ilgilendiren ve en çok rastlanan saç dökülmesi tipidir. Bu seviye rahatsızlık erkeklerde halk arasında “Kellik” olarak adlandırılır. Saç dökülmesini engellemek ve var olan saçların kalınlaşmasını sağlayan FDA onaylı ilaçlar mevcut. Hekim kontrolünde kullanıldığı takdir de herhangi bir sakıncası olmayacaktır. Eğer saçlarınız ile ilgili herhangi bir rahatsızlık hissediyorsanız hemen hekime başvurmalısınız, doğal tedavi yöntemleri bu tip rahatsızlıklar da çeşitli cilt hastalıklarına yol açabilir.