Sertİfİkasyonlar ve Ödüller

Sertifikasyonlar

Scse

CSE (Certified Sustainable Economics) yani ‘Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi’

Börlind GmbH şirketi CSE (Certified Sustainable Economics) yani ‘Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi’ sertifikasına sahiptir. CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi) sertifikası; sorumlu, ekolojik, sosyal, entegre ve kalite odaklı şirket yönetimlerine verilen bir sertifikadır. CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi) kriterleri, BDIH ve NATRUE sertifikaları gibi, sadece üretilen ürünlere uygulanan kriterlerinden cok daha geniş kapsamlı olarak, aynı zamanda tüm şirket ve şirketin temel sosyo-ekolojik tutum ve çalismaları izlenip onaylanır.  Bu sertifikaya sahip üretim şirketleri,ürünlerinin toplamda en az % 75’ini sektördeki doğal kozmetik ürün standartlarına (NATRUE, COSMOS, BDIH, Toprak Derneği, COSMEBIO, ICADA, Demeter, Naturland, Vivaness 2011 Avusturya Codex Alimentarius, NCS) uygun olarak üretmekle yükümlüdür.

CSE etiketini, bir Alman platformu olan label-online.de bağımsız, doğruluk ve şeffaflık için “highly recommendable” yani “son derece tavsiye” edilen bir etiket olarak değerlendirdiğini duyurmuştur.

ecocontrol

EcoControl

Küresel sertifikasyon kuruluşu, EcoControl, CSE sertifikasıni koordine eder ve hak eden şirketlere sertifikaları verir.

pioniere

CSE Sertifikasyonu ve Börlind GmbH’in bu konudaki öncü calismalarini assagidaki brosurde detayli bulabilirsiniz.

Görüntüle
Zertifikat_CSE_Börlind_2015_EN

Börlind GmbH sirketimizin CSE Sertifikasyonu icin bu linke bakiniz.

Görüntüle
Zertifikat-BörlindISO-GMP-22716-1410_en

 

Börlind GmbH’nın ‘İyi Üretim Uygulamaları’ Good Manufacturing Practice (GMP) ISO 22716:2007 sertifikasını bu linkte bulabilirisiniz. Kozmetik üretiminde uyulmasi gereken  kurallar bu uluslararası standartla temellendirilmistir. Kaliteli ürün üretilmesinde üretim yapan kurumun her alanda ve faaliyette uyması gereken kurallardır.

ISO 22716:2007 belgesi Börlind GmbH şirketinin kaliteli yönetim standardını ve ürünlerinin yüksek kalitesini doğrular ve onaylar.

Görüntüle

Börlind ürünleri GREEN BRANDS (Yesil Markalar) mühürü ile ödüllendirildi

greenband

Börlind GmbH, DADO SENS Dermacosmetics ve ANNEMARIE BÖRLIND markalarıyla, bağımsız bir jüri tarafından “GREEN BRAND Germany 2015/2016” yani “YEŞİL MARKA Almanya 2015/2016” mühürü ile ödüllendirildi.

Uluslararası GREEN BRANDS yani Yeşil Markalar organizasyonu, bağımsız kurumlar ile işbirliği içerisinde ekolojik sürdürülebilir ürünleri, servisleri ve şirketleri GREEN BRANDS SEAL yani Yeşil Markalar Mühürü ile ödüllendirmektedir.

Börlind GmBH bitkisel hammaddelerin satın alımından  ekolojik tarım yöntemleri ile üretim yapan sayısız Fair Trade yani Adil Ticaret projelerinin ve çevre projelerinin desteklenmesine kadar birçok süreçte katkıda bulunur, destekler. Eğitim projeleri ve diğer yardım programlarını destekler. Börlind şirketi dünyanın gelecek nesiller icin yaşanılır bir yer olması ve toprağin ve doğanın korunması icin çalışır.

Börlind GmbH  “Certified Sustainable Economics” yani “Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi” sürdürülebilirlik standardını bircok yıldır yerine getirmektedir. DADO SENS Dermacosmetics ve ANNEMARIE BÖRLIND markalı bütün ürünler CSE mühürü taşırlar. CSE mührü, çevreye duyarlı ve sorumlu, ekolojik, çevreye entegre ve kalite odaklı şirket yönetimi anlamına gelir. CSE standardının mutlâk hükümlerine uygunluk, GREEN BRANDS  yani ‚YEŞİL MARKALAR‘ kuruluşu tarafından olumlu değerlendirmesine belirleyici bir katkı yapmistir.

“Innovative through research” ödülü

innovative

Börlind GmbH DADO SENS Dermacosmetics ve ANNEMARIE BÖRLIND markalarıyla Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft tarafından “ARAŞTIRMA YOLUYLA YENİLİKÇİ” mührüne layık görülmüştür.

Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft derneği, doğal kozmetik üreticisi Börlind GmbH’nin araştırma ve geliştirmeye göstermiş oldugu bağlılığı onaylamak icin bu mührü sunmuştur. Guylaine Le Loarer, Börlind GmbH Araştırma ve Geliştirme Başkanı “Bu mühür ve yaptığımız işin onayı harika bir taktirdir, araştırma ve geliştirme konusunda daha da aktif olmak için bizi motive etmiştir” demiştir.